Bazálna stimulácia

Čo je vlastne bazálna stimulácia?

 

Bazálna stimulácia je ucelená pedagogicko-ošetrovateľská koncepcia, ktorá sa vracia do raného ontogenetického vývinu človeka, vktorom sú prvotné skúsenosti získavané prostredníctvom vlastného tela. Pri tejto koncepcii sa principiálne vychádza z toho, že centrálna nervová sústava je schopná sa do iste miery adaptovať aj pri masívnom poškodení, pokiaľ budú kôrové oblasti dostatočným spôsobom aktivované astimulované, čo je možné prostredníctvom jednoduchej fyziologickej stimulácie receptorov aferentnými dráhami (Friedlová, 2007). 

 

V bazálnej stimulácii ide o stimuláciu všetkých receptorov aferentnými dráhami, preto prvkami tejto koncepcie sú jednotlivé zmysly. K základným prvkom patria tie zmysly, ktoré sú zhľadiska fylogenetického vývoja najstaršie. Pretože tieto zmysly sa ukaždého plodu vyvíjajú už vprvých týždňoch prenatálneho vývinu, u každého patria medzi najmenej poškodené. Somatická (telesná) stimulácia. Vnímanie tela vkoncepcii bazálnej stimulácie rozlišuje tri diferencované pojmy: vnímanie tela, telesná schéma, telesný obraz. Somatická stimulácia poskytuje vnemy z povrchu tela prostredníctvom kožného orgánu.

Prečo naše vankúše?

Boli vyvýjané s pani Helenou Dvořákovou poprednou špecialistkou na bazálnu stimuláciu a praktikujúcou sestrou v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe. Sú strihané a šíté tak aby dokonalo dopomohli k jednoduchému napolohovaniu klienta.  Niesú plnené guličkami ale dutým vláknom, ktoré sa nedeformuje a nepretláča. Je možné ich prať na 60°. Je niekoľko variant a strihov pretože každý klient si vyžaduje individuálny prístup. Pre celkové napolohovanie je potrebný jeden vankúš a nie niekoľko uterákov, plachiet, valcov...

Myslíme aj na pohodlie dojčiacich mamičiek :)

 

Podporujeme dojčenie pretože vieme, že je to to najlepšie čo matka môže svojmu dieťatku v prvé mesiace života ponúknuť. Preto máme radu vankúšov, ktoré sú vhodné a pohodlné pre dojčenie jedného bábatka ako aj tandemové dojčenie dvojčiat.

   

 

Antidekubitný návlek lakeť/päta
Odporúčame
Klin koruna
Odporúčame
Polohovací valec - veľký
Odporúčame
Polohovací valec malý
Odporúčame
Polohovací vankúš NUCH9
Odporúčame

Najpredávanejšie

Antidekubitný návlek lakeť/päta

Skladom u vás do 14 dní
Konečná cena
34,00 €

Klin koruna

Šije sa po objednaní dodanie do 14 dní
Konečná cena
34,50 €

Rukavica

Skladom u vás do 10 dní
Konečná cena
35,00 €

Polohovací vankúš NUCH9A - detský

Šije sa po objednaní dodanie do 14 dní
Konečná cena
73,44 €

Polohovací vankúš NUCH8A - detský

Šije sa po objednaní dodanie do 14 dní
Konečná cena
71,36 €

Polohovací vankúš NUCH3A - detský

Šije sa po objednaní dodanie do 14 dní
Konečná cena
59,46 €
Načítám, prosím vydržte...